Podsumowanie 2015
2015 rok był dla nas bardzo intensywny - promowaliśmy książkę "Farmagedon", byliśmy na festiwalu Open'er, udzieliliśmy wielu wywiadów, opublikowaliśmy grę online i jednocześnie zabawkę - Your Farm, przygotowaliśmy..., a zresztą, zobaczcie sami.
1. KAMPANIE: Prowadzimy kilka kampanii, w tym roku skupiliśmy się na działaniach 3 dużych z nich: "Koniec epoki klatkowej", "Stop eksportowi żywych zwierząt" i kampanii wokół tematów poruszonych w książce "Farmagedon".
2. MEDIA: Pojawiliśmy się we wszystkich największych polskich mediach, zarówno w prasie, radiu, telewizji i w Internecie. Oglądaliście nas m.in. w TVN, czytaliście o nas w gazetach Polityka, Focus, Newsweek, Gazeta Wyborcza, Metro Warszawa, słuchaliście nas w Polskim Radiu i TOK Fm. Założyliśmy profesjonalne biuro prasowe: na naszej stronie internetowej powstał spory dział z wycinkami prasowymi (zakładka „CIWF w mediach”) oraz ze wszystkimi dotychczasowymi informacjami prasowymi („Informacje prasowe”).
Spotkało nas także miłe wyróżnienie i zdjęcie z naszej akcji w ramach kampanii "Stop eksportowi żywych zwierząt" zostało wybrane do oficjalnego ściennego kalendarza warszawskich organizacji non profit – zostaliśmy wybrani na dobry początek roku, czyli styczeń.
3. KSIĄŻKA: We współpracy z wydawnictwem Vivante przygotowaliśmy premierę książki, która odniosła sukces na całym świecie. Od połowy tego roku możecie kupić i czytać po polsku książkę „Farmagedon”. Zorganizowaliśmy działania promocyjne wokół książki, mówiliśmy o niej w telewizji i zorganizowaliśmy spotkania z autorem Philipem Lymberym w Warszawie i Krakowie.
4. KONFERENCJE: Jako eksperci od chowu przemysłowego pojawialiśmy się na polskich i światowych konferencjach i spotkaniach dotyczących dobrostanu zwierząt, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Kijowie i Pradze. Razem z Fundacją na Rzecz Polskiego Rolnictwa zorganizowaliśmy konferencję na temat intensyfikacji rolnictwa, na której mieliśmy przyjemność gościć Przewodniczącego Komisji ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Senatu RP.
5. AKCJE W MIEŚCIE: Zorganizowaliśmy 3 duże akcje miejskie związane z kampaniami, które prowadzimy: „Uwolnij mnie!” i „Oddajemy klatki do muzeum” (kampania Koniec Epoki Klatkowej) oraz "Krowa w trasie" (Stop eksportowi żywych zwierząt). Podczas naszych akcji spotykaliśmy się z Wami i tłumaczyliśmy, jak wygląda chów przemysłowy w Polsce, staliśmy dzielnie ze stoiskiem nawet podczas deszczu i silnego wiatru!
6. AKCJE W POLSCE: Ruszyliśmy w głąb kraju, żeby spotkać się z Wami. Przez całe 4 dni byliśmy obecni z naszym stoiskiem informacyjnym na jednym z największych festiwali w Polsce: Open'er, na którym odwiedziliście nas naprawdę licznie!
7. PETYCJE: Mobilizowaliśmy Was do walki w obronie zwierząt i rozpoczęliśmy nowe petycje w ramach naszych największych kampanii: Stop Eksportowi Żywych Zwierząt, Koniec Epoki Klatkowej i dotyczącej podłóg dla świń. Pierwsza petycja wraz ze wszystkimi Waszymi podpisami została przekazana do przedstawicieli Komisji Europejskiej w Brukseli; teraz czekamy na oficjalną odpowiedź; drugą szykujemy do oddania w połowie marca, a trzecia… została zamknięta i już jest naszym wspólnym sukcesem! Udało się, podłogi szczelinowe nie zostały uznany za „najlepszą dostępną technikę”, co dokładnie oznacza, że jeden z najgorszych systemów hodowania zwierząt nie może być nazywany i promowany przez hodowców jako najlepszy. Łącznie w Polsce zebraliśmy ponad 25 000 Waszych podpisów pod naszymi petycjami!
8. SOCIAL MEDIA: Jesteśmy obecni w social media, gdzie rozmawiamy z Wami także obrazem. W połowie roku ruszyliśmy z nowością: Instagramem, na którym jest Was już ponad 1000! Tym sposobem na koniec roku trafiliśmy do zestawienia 20 największych polskich Instagramów organizacji non profit! Mamy też oczywiście Facebooka, Twittera i konto na YouTube. A z okazji konferencji COP21 przygotowaliśmy dla Was 8 prostych i ważnych grafik, które umieściliśmy do ściągnięcia na naszej stronie w formacie PDF.
9. GRY ONLINE I ZABAWKA: Wiemy, że czasem standardowe metody zawodzą. Dlatego, żeby mówić o okrucieństwach chowu przemysłowego, stworzyliśmy… zabawkę i grę YOUR FARM. Taką dla dzieci, ale głównie dla rodziców. Nasza gra została doceniona i pisały o niej magazyny takie jak Gaga czy Kikimora. A przy okazji świąt wielkanocnych przygotowaliśmy dla Was krótki fotoprzewodnik online, jak samodzielnie zrobić koszyczek wielkanocny.
10. WSPÓŁPRACA: Zwierzęta i odpowiedzialność za środowisko to najważniejsze dla nas kwestie. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z polskimi fundacjami: z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie oraz Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi. Także dzięki naszej inicjatywie i pod kierownictwem naszego polskiego konsultanta na Ukrainie rozpoczęła prace grupa robocza ds. dobrostanu zwierząt. Przygotowuje ona projekty zmian dostosowujących prawo ukraińskie do prawa unijnego.