Ikona wyszukiwania

W czasie Wielkanocy warto pamiętać, że za produkcją jaj, często idzie wielkie cierpienie zwierząt i że nasze wybory zakupowe wpływają na dobrostan zwierząt.

Jajko Banner

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Święta będą wyglądały inaczej. Kameralnie. W gronie domowników. Czasem z dala od najbliższej rodziny. W tych nowych warunkach jednak będziemy próbowali zachować namiastkę prawdziwej świątecznej atmosfery, a na wielkanocnych stołach z pewnością nie zabraknie pisanek.

Jajka są nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych.
Trafiają na polskie stoły w formie pisanek, ale także w sałatkach, ciastach, żurku i wielu innych potrawach.
Kolorowe pisanki są symbolem nadziei i budzącej się do życia przyrody. Dlatego szczególnie w tym czasie warto pamiętać, że za produkcją jaj, często idzie wielkie cierpienie zwierząt i że nasze wybory zakupowe mają w tym przypadku znaczenie.

#WspółczuciaWielkaMoc

W te święta okaż współczucie ptakom, które włączono w tryby wielkiej taśmy produkcyjnej. Włącz się do naszej akcji w tym roku postaw na etyczne wybory.
Co możesz zrobić?

Kupuj jaja z wolnego wybiegu lub ekologiczne

Zwracaj uwagę na oznaczenia jaj, które kupujesz. Informowanie o tym, z jakiego chowu pochodzą jajka, jest w UE obowiązkowe. O rodzaju chowu kur informuje pierwsza cyfra kodu na jajku. I tak:

  • 0 – jajka ekologiczne (kury mają więcej miejsca, dostęp do wybiegu, nie wolno im przycinać dziobów itd., a dodatkowo są karmione paszą ekologiczną),
  • 1 – jajka z chowu wolnowybiegowego (kury mają dostęp do wybiegu, ale warunki są nieco gorsze niż w chowie ekologicznym),
  • 2 – jajka z chowu ściółkowego (kury nie są zamykane w klatkach, żyją na hali, w której podłoga jest wyłożona ściółką, ale nie mają dostępu do wybiegu na świeżym powietrzu),
  • 3 – jajka z chowu klatkowego (kury zamknięte są w klatkach, jest to najgorszy rodzaj chowu).

Pamiętaj, że jajka są też używane w innych produktach spożywczych, takich jak ciasta, makarony i wiele innych. Jeśli na opakowaniu nie ma informacji na temat źródła pochodzenia jaj, najprawdopodobniej pochodzą one z chowu klatkowego. Bądź czujny i w miarę możliwości wybieraj produkty, które zawierają informację o źródle pochodzenia jaj.
Więcej praktycznych informacji znajdziesz w naszym miniprzewodniku: POBIERZ TUTAJ >>

Wesprzyj nasze działania i zakończ epokę klatkową kur

Banner Strona Www Kury


Compassion od wielu lat walczy o wycofanie klatek z hodowli kur niosek:

  • forsujemy kolejne, korzystne dla zwierząt zmiany prawne,
  • prowadzimy śledztwa ujawniające realia chowu klatkowego,
  • przekonujemy kolejne dyskonty spożywcze do wycofania się ze sprzedaży jaj klatkowych i rozliczamy je z postępów (zobacz raport EGG Track >>).

W tym szczególnym czasie okaż współczucie kurom nioskom i wesprzyj te działania.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).