Opublikowane 22.05.2015
Przy okazji publikacji książki "Farmagedon" w języku polskim, zawitał do nas autor - Philip Lymbery, żeby opowiedzieć na żywo o tym, jaki jest rzeczywisty koszt produkcji taniego mięsa.
Swój pobyt rozpoczął od wizyty w cudownym gospodarstwie i jednocześnie siedzibie Międzynarodowej Koalicji na rzecz Ochrony Polskiej Wsi. Razem z Jadwigą Łopatą oraz sir Julianem Rose zastanawiał się nad tym, w jaki sposób można zachować i promować tradycyjne polskie rolnictwo. A przy okazji Philip zbierał materiały do swojej kolejnej książki.
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska pomogła zorganizować spotkanie w Krakowie, na którym Philip rozmawiał z lokalnymi rolnikami o tym, z jakimi problemami się borykają. Opowiedział też o "Farmagedonie" na otwartym spotkaniu, które odbyło się w Marchewka Bistro - nowym miejscu na mapie Krakowa, które promuje lokalne produkty i nimi karmi.
Dwa kolejne dni, spędzone w Warszawie, zapełnione były od rana do wieczora. Najpierw wybraliśmy się do studia Dzień Dobry TVN, w którym Philip opowiadał o swoich podróżach, o tym, jak produkcja taniego mięsa wpływa na środowisko i zdrowie i jak dokonywać lepszych, bardziej świadomych wyborów. Nagranie można obejrzeć tutaj.
Wspólnie z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zaprosiliśmy naukowców, polityków i działaczy społecznych na konwersatorium na temat tego, czy możliwa jest zrównoważona intensyfikacja rolnictwa.
A wieczorem spotkanie w księgarnio-kawiarni Tarabuk.
Cały piątek upłynął pod znakiem spotkań z dziennikarzami. Wkrótce wywiady z Philipem powinny ukazać się m.in. w Newsweeku i Wysokich Obcasach.
Do tej pory artykuły na temat książki "Farmagedon" ukazały się na portalach: Sukces pisany szminką, Kampanie społeczne, Active & eco, BioKurier, Enter the room, Interia.pl, Povoli, ekologia.pl.
Rozmowa z Philipem w Dzień Dobry TVN wraz z reportażem (filmik na dole strony) dostępna jest tutaj.
Wywiadu z Philipem w Radiu Kraków można posłuchać tutaj.