Ikona wyszukiwania

Skopiuj numer KRS i wklej do swojego rozliczenia podatkowego:

0000484066 Kopiuj clipboard icon

1,5% dla 0000484066: Dlaczego my

Compassion Polska od dziesięciu lat działa na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Jesteśmy częścią międzynarodowej fundacji Compassion in World Farming, która swoje oddziały posiada w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i RPA.

Zespoł Compassion Polska

Naszą walkę o lepszą przyszłość dla zwierząt hodowlanych zaczęliśmy już ponad 55 lat temu. Nasza fundacja powstała w czasach, kiedy hodowla przemysłowa zaczynała wypierać małe gospodarstwa rolne. Byliśmy pionierami: prawie nikt nie zdawał sobie wtedy sprawy ze skali zła, jaką niesie za sobą umasowienie hodowli.

Dziś coraz więcej osób jest świadomych, że hodowla przemysłowa jest największym okrucieństwem i źródłem cierpienia zwierząt na naszej planecie. Miliony istnień zamienionych w towar i maszyny produkcyjne, wegetujących w zamknięciu, w warunkach, które nie spełniają ich podstawowych potrzeb. Hodowla przemysłowa z niszczycielską siłą wpływa na ludzkie zdrowie, niekorzystne zmiany klimatyczne i dziką przyrodę.

Musimy to zakończyć. Musimy działać tu i teraz zanim będzie za późno: dla zwierząt, ale też dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla całej planety. Dlatego bardzo potrzebujemy zaangażowania i wsparcia wielu ludzi – takich jak Ty.

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Locha w kojcu

Warto nam zaufać

Działamy skutecznie!

Wpływamy na zmianę prawa i prowadzimy do zmian systemowych. Dzięki naszej pracy:

  • w 2021 r. Komisja Europejska odpowiedziała na naszą Europejską Inicjatywę Obywatelską i podjęła historyczną decyzję, zobowiązując się do wycofania klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. Walczymy o to, by Komisja dotrzymała słowa i wprowadziła obiecany zakaz,
Kampania Koniec Epoki Klatkowej
  • w 2018 roku udało nam się doprowadzić do zatwierdzania przez Parlament Europejski przepisów wprowadzających zakaz prewencyjnego, masowego podawania antybiotyków zdrowym zwierzętom od 2022 roku,
  • w 2012 roku Unia Europejska zakazała stosowania najgorszych klatek (bateryjnych) dla kur,
  • w 2007 roku wprowadzono w Unii Europejskiej (w tym w Polsce) zakaz stosowania indywidualnych kojców dla cieląt, w których zwierzęta te nie mogły się nawet obrócić,
  • 20 lat temu w prawie Unii Europejskiej wprowadzono zapis, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do cierpienia.

Chcesz pomóc dołożyć do tego kolejne sukcesy? Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Dbamy o transparentność

Żeby zachować niezależność, nasza organizacja nie przyjmuje pieniędzy od wybranych firm, polityków i rządów, a nasza działalność jest możliwa tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców takich jak Ty. Dołącz do naszych działań o lepsze jutro dla zwierząt i ludzi: przekaż 1,5% podatku dla Compassion Polska!

Pakiet raportów dla ministra rolnictwa

Jak działamy?

  • Regularnie prowadzimy śledztwa w Polsce i na całym świecie. Dzięki nim ujawniamy okrucieństwo wobec zwierząt na fermach przemysłowych. W Polsce przeprowadziliśmy do tej pory śledztwa na fermach królików (2014), drobiu (2015-16), w intensywnych hodowlach świń (2017), cieląt (2019), loch (2021) i pstrągów (2023).
  • Wywieramy nacisk na polityków w celu zmiany przepisów dotyczących chowu zwierząt.
  • Skutecznie przekonujemy największe firmy z branży spożywczej do eliminacji produktów, które pochodzą z przemysłowych form hodowli zwierząt. Na bieżąco monitorujemy ich postępy w stronę podjętych zobowiązań i skrupulatnie rozliczamy je z działań.
  • Dzięki kampaniom medialnym i informacyjnym docieramy do szerokiej opinii publicznej, edukujemy społeczeństwo o destrukcyjnych skutkach hodowli przemysłowej i o cierpieniu zwierząt.
  • Mobilizujemy ludzi do działania na rzecz zwierząt i naszej planety, angażowania się w akcje i petycje oraz zmiany w swoim stylu życia.

Zostań budowniczym lepszego świata

  1. Stań się częścią światowego ruchu na rzecz zakończenia hodowli przemysłowej.
  2. Zmieniaj polskie i unijne prawo na korzystne dla zwierząt.
  3. Wpływaj na rezygnację z kupowania i sprzedawania produktów pochodzących z hodowli przemysłowej przez wielkie firmy spożywcze.
  4. Wpływaj na opinię publiczną dzięki szeroko zakrojonym kampaniom.
  5. Pomagaj walczyć ze zmianami klimatycznymi.
  6. A przede wszystkim zmieniaj na lepsze życie i przyszłość zwierząt hodowlanych!

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Twoje 1,5% trafiło do innej organizacji?

Nic straconego! Nadal możesz wesprzeć nasze działania. Przekaż darowiznę:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).